Historia tragicznej miłości Romea i Julii
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki

  Dowiedz się więcej
1  Romeo i Julia - plan wydarzeń
2  Kompozycja, czas i przestrzeń
3  Dlaczego miłość Romea i Julii inspirowała i inspiruje do dziś cały świat? – ponadczasowość i uniwersalizm tragediiKomentarze
artykuł / utwór: Historia tragicznej miłości Romea i Julii


 • Przeczytałem ja właśnie wczoraj.Popłakałem się normalnie gdy doszedłem do ostatecznego momentu rozrywki tej książki.Fajna książka polecam na przyszłość . Polecam - Teraz będę ją cały czas czytał bo mi stanęła na sercu i nie morze przejść Musze ja to książkę przeczytać. Jeszcze raz mówię polecam i nie warto używać Autiobooka na YouTube bo są zmyślone niekóre słowa...
  Bartek (zielonejablo0 {at} o2.pl)

 • Z tego co widać wielu ludzi nie zna się na takich dziełach. Ono przetrwało setki lat i nadal cieszy się popularnością. Jedna z najfajniejszych lektur. xDD zjb..!
  Julka ()

 • Dla mnie ta sztuka jest fascynująca a na dodatek nadal aktualna ponieważ w dzisiejszych czasach również zdarzają się miłości do pierwszego wejrzenia, skłócone rodziny oraz samobójstwa z miłości.
  Tyśa (tinusia_ewusia {at} vp.pl)

 • jak dla mnie to kompletna beznadzieja -.-'' trudno mi uwierzyć, że to takie popularne O.o mogliby dawać dzieciom w gimnazjum normalne lektury, a nie takie badziewie ;_;
  antyfanka szejku z piór ()

 • Książka jest bardzo ładna. Czyta się ją bardzo szybko i naprawdę warto. Polecam !!! Opowiada o miłości od pierwszego wejrzenia, którą trudno spotkać w czasach dzisiejszych. :)
  Julia ()

 • To juz klasyka literacka. a jesli sie komus nie podoba to niech sprobuje napisac taki dramat :/ skoro nie fascynuje was Romeo i Julia to watpie abyscie czytali inne ksiazki, bo to jedna z najprzyjemniejszych.
  Ew ()

 • Myslę że Dorota nie potrafi wczuc się w klimat książki. Poza tym akcja nie rozgrywa się współcześnie więc nie wiem skąd ta retrospekcja. Książka jest super, na prawdę istrzowsko napisana, zaróno jaki i idealnie zbudowane postacie.
  Kasia ()

 • Jejku!!! Nie wiem czym się tu zachwycać.. te wszystkie opiewy na cześć Romea i Julii czytając tę książkę jakoś nie za bardzo odczuwałam tę wielką miłość. Romeo i Julia są przereklamowani, przerysowani i nie ma co się oszukiwać nie są zbyt realni.. W dzisiejszym świecie, życie bez miłości jest trudne, ale możliwe i nikt nie chce przez miłość cierpieć, wszyscy szukają szczęścia.
  Dorota (dadusienieczek231095 {at} buziaczek.pl)

 • luudzie im się nie da wierzyc. zastanawiam się dlaczego jest to archetyp miłości - dla mnie nie było żadnego głebszego uczucia, co najwyżej drobne zauroczenie. romeo i julia to dwoje dzieciaków marzacych o miłości takiej na serio i romantycznej, kiedy w końcu spotkali się nawzajem doszli do wniosku że można by pokazać jacy to oni uduchowieni bla bla bla. nie ma tak ze on na nią patrzy i już kocha. poza tym prawdziwa miłość przetrwałaby i wygnanie romea, i ślub julii z parisem. a oni nie. narwane dzieciaki - tak bym to określiła
  monika (baba {at} jaga.pl)

Tagi: